تعلق سازمانی

راهنمای رایگان سروری رضایت کارکنان ( ترند 2023)

رضایت کارکنان

آیا کارکنان شما در سازمان از رضایتمندی کافی برخوردارند؟ اهمیت رضایت کارکنان را نمی توان برای متخصصان منابع انسانی که وظیفه دارند مشارکت و وفاداری کارکنان را به حداکثر برسانند،بزرگنمایی کرد، اما تیم های رهبری چگونه می توانند بدانند که کارکنان واقعاً چه فکر و چه احساسی دارند؟

برای سنجش رضایت کارکنان، کارفرمایان اغلب به نظرسنجی ها یا پرسشنامه های رضایت کارکنان اتکا می کنند. این ارزیابی‌ها می‌تواند شامل سؤالاتی در مورد امکان‌سنجی مهلت‌های کاری، ارتباط آن‌ها با همکاران و توانایی آن‌ها برای حفظ تعادل زندگی کاری سالم باشد. در این مقاله، ما یک الگوی رایگان رضایت کارکنان (دانلود pdf)، نمونه‌های سوال نظرسنجی رضایت کارکنان را برای کمک به توسعه خود، و مراحلی برای کمک به شما در ایجاد نظرسنجی بعدی رضایت کارکنان ارائه می‌دهیم.

با مجله تخصصی منابع انسانی هفت سنگ همراه باشید!

نظرسنجی رضایت کارکنان چیست؟

روزهایی که مردم به سادگی از داشتن یک شغل خوشحال بودند گذشته است. در هر سازمانی در صنایع و بخش‌ها، افراد نیروی محرکه تولید و نوآوری هستند. آنها یک تمایز کلیدی برای شرکت های رقابتی هستند. و باید با آنها چنین رفتار شود. سطوح بالای رضایت کارکنان معمولاً با افزایش بهره وری، روحیه بهتر کارکنان، نرخ جابجایی کمتر و موفقیت بیشتر در کسب و کار مرتبط است.

رضایت کارکنان که به آن رضایت شغلی نیز گفته می شود، معیاری است که نشان می دهد کارکنان چقدر از شغل و محیط کار خود راضی و خوشحال هستند. می تواند تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله ماهیت خود کار، پاداش، تعادل بین کار و زندگی، روابط با همکاران و مافوق، فرصت های پیشرفت شغلی و فرهنگ و ارزش های کلی سازمان باشد.

نظرسنجی رضایت کارکنان ابزاری است که توسط سازمان ها برای اندازه گیری و درک نگرش ها، نظرات و سطح رضایت کارکنانشان استفاده می شود. این معمولاً شامل طیف وسیعی از سؤالات در مورد جنبه های مختلف تجربه در محل کار، از جمله محیط کار، وظایف شغلی، اثربخشی مدیریتی و فرصت هایی برای رشد حرفه ای است. نتایج این نظرسنجی می‌تواند بینش‌های ارزشمندی را برای شناسایی زمینه‌های بهبود، افزایش بهره‌وری و حفظ استعدادها با توجه به نیازها و انتظارات آنها ارائه دهد.

رضایت شغلی

مشارکت کارکنان چیست؟

در حالی که رضایت و مشارکت کارکنان هر دو برای یک سازمان موفق بسیار مهم هستند، اما معنای یکسانی ندارند:

رضایت کارکنان به میزان رضایت یک کارمند از شغل و محیط کاری خود بستگی دارد. در درجه اول بر رفاه کارکنان و برآورده شدن نیازها و انتظارات آنها تمرکز دارد.

تعلق سازمانی کارکنان یک گام فراتر می رود. این یک تعهد عاطفی از جانب کارمند به سازمان و اهداف آن است.

نکته HR

کارمندان متعهد فقط از شغل خود راضی نیستند. آنها در مورد کار خود مشتاق هستند، به شرکت افتخار می کنند و مایلند برای کمک به موفقیت سازمان تلاش بیشتری انجام دهند.

چرا باید رضایت کارکنان را بسنجید؟

برندگان جایزه محل کار استثنایی گالوپ به طور متوسط 72 درصد مشارکت کارکنان را حتی در زمان های بسیار مخرب داشتند. آنها همچنین دارای نسبت متوسط 18 به 1 از کارکنان متعهد به غیرفعال هستند.

چرا این مهم است؟ برای شروع، بر اساس گزارش وضعیت محیط کار جهانی گالوپ، کارمندانی که درگیر نیستند یا به طور فعال از کار خارج می شوند، 7.8 تریلیون دلار کاهش بهره وری (11 درصد از تولید ناخالص داخلی) جهان در سال 2022 برای جهان هزینه دارد. گالوپ همچنین نشان می دهد که دهه ها تحقیق در مورد سازمانی عملکرد همه به یک چیز اشاره دارد – اینکه سازمان‌هایی که به مشارکت کارکنان و رفاه و ایجاد یک فرهنگ قوی در محل کار اختصاص داده شده‌اند، از پاداش بهره‌وری، سودآوری و رشد مشتری بهتر بهره می‌برند. به ویژه، آنها بهتر از رقبای کمتر درگیر خود عمل می کنند.

اگر رضایت کارکنان مستقیماً بر میزان مشارکت کارمند تأثیر بگذارد، به همین دلیل است که اندازه گیری رضایت کارکنان بسیار مهم است. در اینجا چند دلیل اضافی وجود دارد:

 • افزایش سودآوری: همه عوامل فوق می توانند در افزایش سودآوری شرکت نقش داشته باشند. زمانی که کارکنان راضی و مولد باشند و گردش مالی کم باشد، شرکت ها می توانند کارآمدتر و کارآمدتر عمل کنند و سود را بالا ببرند.
 • بهبود بهره وری: کارکنان راضی معمولا بهره وری بیشتری دارند. آنها به احتمال زیاد متمرکز، با انگیزه و درگیر در کار خود می مانند، که می تواند سطح بهره وری کلی را بالا ببرد.
 • کاهش جابجایی: یک کارمند خوشحال بیشتر در یک شرکت باقی می‌ماند و این امر باعث کاهش ریزش کارکنان و هزینه‌های مربوط به استخدام و آموزش کارکنان جدید می‌شود. از آنجایی که 84 درصد از سازمان‌ها چالش‌های کمبود نیروی کار را گزارش می‌کنند، متخصصان منابع انسانی به دنبال راه‌هایی برای حفظ کارمندان برای مدت طولانی‌تر هستند.
 • افزایش رضایت مشتری: کارکنان راضی بیشتر به هدف سازمان اعتقاد دارند و می خواهند خدمات بهتری به مشتریان ارائه دهند که منجر به رضایت و وفاداری بیشتر مشتری می شود.

8 مزایای نظرسنجی رضایت کارکنان

قبل از طراحی و اجرای یک نظرسنجی رضایت کارکنان یا پیش نویس سوالات رضایت کارکنان، این 8 مزیت را در ذهن خود نگه دارید تا مطمئن شوید که در حال ایجاد یک برنامه موفق هستید.

 1. افزایش تعلق سازمانی کارکنان: این واضح ترین نتیجه درک احساس کارکنان شما است و ما در این راهنما به آن اشاره کرده ایم. فراتر از داده‌ها و بینش‌هایی که به‌عنوان یک متخصص منابع انسانی جمع‌آوری می‌کنید، نظرسنجی‌های رضایت کارکنان به کارمندان صدایی می‌دهند و باعث می‌شوند احساس ارزشمندی کنند و در فرآیند تصمیم‌گیری مشارکت داشته باشند. کارمندانی که احساس می کنند شنیده می شوند، به احتمال زیاد درگیر، با انگیزه و متعهد به سازمان خود هستند. و همانطور که اشاره کردیم، افزایش تعلق سازمانی منجر به بهره‌وری بهتر و کاهش نرخ جابجایی می‌شود.
 2. زمینه های بهبود را شناسایی کنید: نظرسنجی ها بستری را برای کارکنان فراهم می کند تا نگرانی ها، انتقادات و پیشنهادات خود را برای بهبود بیان کنند و سازمان شما را قادر می سازد تا زمینه هایی را که نیاز به توجه دارند شناسایی کند. درک دیدگاه های کارکنان می تواند به حل مشکلات احتمالی در جریان کار، شرایط کاری، ساختار سازمانی یا خط مشی کمک کند.
 3. افزایش ارتباطات و همکاری: انجام این نظرسنجی ها بر ارتباطات باز و شفاف بین کارکنان و مدیریت تاکید دارد. این می تواند فرهنگ بازخورد و همکاری را تشویق کند، جایی که همه احساس راحتی می کنند ایده ها و نگرانی های خود را به اشتراک بگذارند. این می تواند به بهبود پویایی تیم، حل مسئله و نوآوری منجر شود.
 4. بهبود رهبری و مدیریت: از طریق این نظرسنجی‌ها، متخصصان منابع انسانی می‌توانند بینش‌های ارزشمندی در مورد نحوه درک اقدامات و تصمیم‌های مدیریت توسط کارکنان به دست آورند. می‌توانید از این بینش‌ها برای درک مکان‌هایی که کسب‌وکار نیاز به بهبود دارد، خواه در ارتباطات، تصمیم‌گیری، شناسایی یا پشتیبانی استفاده کنید. این بازخورد می‌تواند استراتژی‌هایی را برای ارائه پشتیبانی بهتر و ایجاد سبک رهبری که در تیم طنین‌انداز می‌کند، آگاه کند.
 5. ایجاد یک محیط کاری مثبت: نظرسنجی های رضایت کارکنان، حدس زدن کار را از بین می برد و در شناسایی عناصری که به یک محیط کاری مثبت کمک می کنند بسیار مفید است. این می تواند هر چیزی از شناخت گرفته تا انعطاف پذیری، فرهنگ تیمی یا فرصت های توسعه شغلی باشد. اعمال تغییرات بر اساس این بازخورد می تواند به ایجاد یک محیط کاری حمایتی، فراگیر و مثبت کمک کند و منجر به کارکنان شادتر و سازنده تر شود.
 6. نیازهای آموزشی را شناسایی کنید: آیا می دانید کارکنان کجا احساس می کنند مهارت یا دانش ندارند؟ نظرسنجی ها می توانند شما را با دانشی که برای طراحی و اجرای برنامه های آموزشی هدفمند نیاز دارید، مسلح کنند. این نه تنها به تک تک کارکنان کمک می کند، بلکه با بهبود سطح مهارت و عملکرد کلی، به سازمان نیز کمک می کند.
 7. درک انگیزه کارکنان: بسیار مهم است که بفهمیم چه چیزی باعث انگیزه کارکنان می شود، خواه انگیزه های مالی، شناخت، فرصت های رشد، تعادل بین کار و زندگی یا هر چیز دیگری باشد. متخصصان منابع انسانی که وظیفه توسعه استراتژی هایی را برای حفظ انگیزه و مشارکت کارکنان دارند، به این داده ها نیاز دارند.
 8. تقویت نوآوری: کارمندان اغلب منبع غنی از ایده ها برای بهبود محصولات، فرآیندها و کسب و کار کلی هستند. نظرسنجی های رضایتمندی می تواند کارکنان را تشویق کند تا این ایده ها را به اشتراک بگذارند و نوآوری را در سازمان شما تقویت کنند.

نکته HR

مهم است که نظرسنجی های رضایت کارکنان را نه تنها به عنوان ابزاری برای جمع آوری داده ها، بلکه به عنوان فرصتی برای بهبود فعال و مستمر در جنبه های مختلف سازمان ببینید. آنها یک فرصت عالی برای تعامل با کارمندان در سراسر تجارت هستند.

تعلق سازمانی

چک لیست: انجام یک نظرسنجی رضایت کارکنان

برای اطمینان از اینکه بیشترین بهره را از برنامه نظرسنجی رضایت کارمندان خود می برید، این چک لیست را در ذهن خود نگه دارید و سؤالات و استراتژی های خود را با اهداف کلی سازمان خود هماهنگ کنید.

از خود بپرسید

چرا باید این را در نظر بگیرید

بله/خیر

آیا اهداف روشن و متمرکزی دارید؟

آیا به دنبال درک رضایت کلی شغلی هستید یا به دنبال بهبود بخش های خاصی مانند ارتباطات، مدیریت یا تعادل بین کار و زندگی هستید؟ تعیین اهداف خود در ابتدا به تمرکز نظرسنجی کمک می کند و اطمینان حاصل می کند که نتایج قابل اجرا هستند. یک هدف روشن همچنین به هنگام انتقال دلایل نظرسنجی به کارکنان کمک می کند و آنها را بیشتر در مشارکت و دادن پاسخ های معنی دار می کند.

 

آیا سؤالات نظرسنجی را خوبی ایجاد کرده اید؟

سوالات باید واضح، بی طرفانه و مرتبط با اهداف نظرسنجی باشد. آنها همچنین باید متنوع باشند – از ترکیبی از سؤالات مقیاس رتبه بندی، سؤالات چند گزینه ای و سؤالات باز برای جمع آوری داده های متنوع استفاده کنید. مراقب باشید که نظرسنجی را بیش از حد طولانی نکنید، زیرا می تواند منجر به خستگی نظرسنجی شود و در نتیجه پاسخ های قابل اعتماد کمتری به دست آید.

 

آیا به رازداری و ناشناس بودن احترام می گذارید؟

کارمندان باید برای بیان نظرات خود بدون ترس از مجازات احساس امنیت کنند. اطمینان از ناشناس بودن و محرمانه بودن پاسخ های شرکت کنندگان، صداقت و صراحت را تشویق می کند. این نه تنها شامل قول دادن به رازداری، بلکه نشان دادن آن از طریق اقداماتی است – مانند جمع‌آوری نکردن اطلاعات شناسایی غیرضروری و استفاده از شخص ثالث قابل اعتماد برای انجام نظرسنجی.

 

آیا نظرسنجی به موقع و منظم انجام می دهید؟

رضایت کارکنان یک معیار یک بار مصرف نیست. این یک جنبه پویا است که در طول زمان تغییر می کند. نظرسنجی های منظم (سالانه، دوسالانه یا حتی سه ماهه بسته به اندازه و نیاز سازمان) امکان ردیابی تغییرات، شناسایی روندها و ارزیابی تأثیر هر گونه مداخله انجام شده را فراهم می کند. بازخورد منظم همچنین به کارکنان نشان می دهد که نظرات آنها به طور مداوم ارزش گذاری می شود، نه فقط زمانی که یک تصمیم اصلی گرفته می شود.

 

آیا به طور موثر از داده هایی که جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کنید استفاده می کنید؟

ارزش واقعی یک نظرسنجی رضایت کارکنان در اقدامات بعدی نهفته است. تجزیه و تحلیل داده ها به طور موثر به شما کمک می کند تا وضعیت فعلی رضایت را درک کنید، زمینه های نگرانی را شناسایی کنید و تغییرات را هدایت کنید. تجزیه و تحلیل باید کامل باشد و به دنبال الگوها و روابط در داده ها باشد. نکته مهم این است که نتایج باید به همراه هر اقدامی که در پاسخ به بازخورد آنها برنامه ریزی شده است به اطلاع کارکنان برسانند. این شفافیت اعتماد ایجاد می کند و مشارکت آینده در نظرسنجی ها را تشویق می کند

 

طراحی سوالات نظرسنجی رضایت کارکنان

چگونه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که سؤالات شما تعادل کاملی بین تشویق کارمندان برای به اشتراک گذاشتن بینش‌های ارزشمند برقرار می‌کند در حالی که کل نظرسنجی کمتر از 20 دقیقه است؟ در ادامه تعدادی راهکار برای شما در نظر گرفته شده است:

 1. ساده بنویسید. از زبان ساده و سرراست استفاده کنید که همه بتوانند آن را بفهمند و از اصطلاحات تخصصی صنعتی یا اصطلاحات بیش از حد فنی اجتناب کنند. مردم باید به سؤالات پاسخ دهند، نه اینکه بدانند شما از آنها چه می‌پرسید.
 2. خاص باشید. سوالات گسترده می تواند منجر به پاسخ های مبهم شود. سعی کنید سوالات خود را تا حد امکان مشخص کنید.
 3. از سوالات پیشرو خودداری کنید. پاسخ را با نحوه بیان سؤال خود تحت تأثیر قرار ندهید. به عنوان مثال، به جای اینکه بپرسید “آیا فکر می کنید مدیریت ما کار خوبی انجام می دهد؟” بپرسید “عملکرد مدیریت ما را چگونه ارزیابی می کنید؟”
 4. از ترکیبی از سوالات بسته و باز استفاده کنید. تجزیه و تحلیل سوالات بسته (با مجموعه ای خاص از گزینه های پاسخ) آسان تر است، در حالی که سؤالات باز می توانند داده های غنی تر و دقیق تری ارائه دهند، بنابراین مطمئن شوید که هر دو را در نظر بگیرید.
 5. از ارتباط اطمینان حاصل کنید. فقط سوالاتی بپرسید که به همه کارمندان مربوط باشد. اگر سؤالی فقط برای یک گروه خاص اعمال می شود، مطمئن شوید که فقط از آن گروه پرسیده شده است.
 6. از یک مقیاس ثابت استفاده کنید. اگر از مقیاس رتبه بندی استفاده می کنید، آن را در طول نظرسنجی ثابت نگه دارید. این کار پاسخگویی را برای کارکنان آسان‌تر می‌کند و تحلیل را ساده‌تر می‌کند.

نکته HR

در مورد مسائل خاص و راه حل های بالقوه بپرسید. به عنوان مثال، به جای اینکه بپرسید “آیا از ارتباط راضی هستید؟” ممکن است بپرسید “چگونه می توانیم جلسات تیم خود را بهبود بخشیم؟”

سوالات نظرسنجی کارکنان

سوالات مربوط به نظرسنجی رضایت کارکنان زیر به عنوان یک راهنمای کلی عمل می کند. سوالات خود را با توجه به فرهنگ و زمینه سازمانی خود سفارشی کنید. همچنین، ذینفعان را برای درک و تعیین مسائل و نگرانی های خاصی که به دنبال رسیدگی به آنها هستید، درگیر کنید.

علاوه بر این، از ترکیبی از انواع سؤال برای به تصویر کشیدن جنبه های مختلف تجربیات و نظرات کارکنان استفاده کنید. شامل سؤالات مقیاس لیکرت برای سنجش سطح رضایت، سؤالات چند گزینه ای برای ارزیابی اولویت ها، سؤالات باز برای جمع آوری بازخورد کیفی و سؤالات جمعیت شناختی برای درک تفاوت ها بر اساس ویژگی های کارکنان.

نمونه رایگان بررسی رضایت کارکنان

به‌عنوان یک متخصص منابع انسانی، اگر هدف شما پاسخ‌های صادقانه از سوی کارکنان سازمانتان است که می‌توانید از آنها برای افزایش رضایت و مشارکت کارکنان استفاده کنید، این نمونه نظرسنجی نقطه شروعی عالی است که می‌توانید از آن برای ایجاد پاسخ‌های خود استفاده کنید. 

دانلود نمونه رایگان سروی رضایت کارکنان

نحوه انجام نظرسنجی رضایت کارکنان

هدف از نظرسنجی رضایت کارکنان فقط اندازه گیری رضایت نیست، بلکه افزایش آن نیز می باشد. بنابراین به حداکثر رساندن مشارکت و مشارکت برای یک نظرسنجی موفق رضایت کارکنان بسیار مهم است. پیروی از این بهترین شیوه‌ها به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که نظرسنجی شما یک تجربه مثبت برای همه افراد درگیر است و منجر به پیشرفت‌های معناداری در محل کار شما می‌شود.

 

 1. ارتباطات شفاف

بسیار مهم است که هدف، فرآیند و اهمیت نظرسنجی را به طور واضح به کارکنان منتقل کنید. این شامل توضیح نحوه استفاده از داده ها، اطمینان از ناشناس بودن و محرمانه بودن آنها و به اشتراک گذاشتن جدول زمانی برای بررسی و اقدامات بعدی است. شفافیت اعتماد را تقویت می کند، که می تواند به طور قابل توجهی نرخ پاسخ را افزایش دهد.

 

 1. تشویق به بازخورد صادقانه

یک محیط امن و حمایتی ایجاد کنید که در آن کارکنان احساس راحتی کنند تا نظرات صادقانه خود را به اشتراک بگذارند. به آنها از محرمانه بودن پاسخ هایشان و ارزشی که برای بازخوردشان قائل هستید اطمینان دهید. همچنین باید به کارکنان یادآوری کنید که انتقاد سازنده ابزاری قدرتمند برای بهبود و رشد است.

 

 1. اقدام سریع در مورد بازخورد

به کارمندان نشان دهید که بازخورد آنها در گوش‌ها ناشنوا نمی‌ماند. پس از تکمیل نظرسنجی، به سرعت داده ها را تجزیه و تحلیل کنید، نقاط اقدام کلیدی را شناسایی کنید و اعمال تغییرات را آغاز کنید. هرچه سریعتر بتوانید بر اساس بازخوردها عمل کنید، کارمندان بیشتر احساس خواهند کرد که نظرات آنها محترم و ارزشمند است.

 

 1. تجزیه و تحلیل داده های نظرسنجی

هنگامی که داده های نظرسنجی رضایت کارکنان جمع آوری شد، کار به پایان نرسیده است. اکنون فرآیند تفسیر و درک بازخوردها آغاز می شود. به عنوان یک متخصص منابع انسانی، تعدادی از مراحل وجود دارد که اکنون باید انجام دهید.

 

ابتدا الگوها، روندها و همبستگی ها را در داده ها شناسایی کنید. ابزارهایی مانند تجسم داده ها می توانند در اینجا مفید باشند. همچنین باید نتایج را با نظرسنجی های گذشته یا داده های معیار مقایسه کنید تا پیشرفت را ردیابی کنید و اثربخشی مداخلات گذشته را اندازه گیری کنید.

 

در مرحله بعد، به دنبال روندهای مثبت و منفی در داده ها باشید. کارکنان از چه جنبه هایی از محل کار قدردانی می کنند؟ زمینه های اصلی نارضایتی کجاست؟ آیا تفاوت های قابل توجهی در داده ها وجود دارد، مانند تفاوت بین بخش ها، تیم ها یا گروه های جمعیتی؟

 

در نهایت، بر اساس این تجزیه و تحلیل، تعیین کنید که کدام مسائل باید فورا مورد توجه قرار گیرند و کدام یک می تواند در درازمدت حل شود. اولویت بندی اقداماتی که بیشترین تأثیر را بر رضایت و مشارکت کارکنان دارند.

 

 1. به اشتراک گذاری نتایج نظرسنجی و بینش

هنگامی که داده ها را تجزیه و تحلیل کردید، بینش را با تیم خود به اشتراک بگذارید. این شفافیت را نشان می‌دهد و می‌تواند به کارکنان کمک کند که در این فرآیند سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشند. هنگام به اشتراک گذاشتن نتایج، روی چیزهایی که آموخته اید، تغییراتی که قصد ایجاد آنها را دارید و اینکه این تغییرات چگونه برای تیم مفید خواهد بود تمرکز کنید. این نه تنها کارمندان را در جریان نگه می دارد، بلکه به ایجاد پیش بینی برای نظرسنجی بعدی نیز کمک می کند.گام های بعدی منابع انسانی برای بهبود رضایت کارکنان

 • توسعه برنامه های اقدام: برنامه های اقدام را برای رسیدگی به مسائل کلیدی شناسایی شده تدوین کنید. این ممکن است شامل بهبود ارتباطات، ارائه آموزش یا منابع اضافی، تغییر سیاست‌ها یا رسیدگی به نگرانی‌های رهبری باشد.
 • نتایج و برنامه های اقدام را به اشتراک بگذارید: شفافیت بسیار مهم است. خلاصه ای از نتایج نظرسنجی را همراه با اقدامات برنامه ریزی شده خود با کارمندان به اشتراک بگذارید. این نه تنها نشان می دهد که شما برای بازخورد آنها ارزش قائل هستید، بلکه به آنها احساس مالکیت در تغییرات آینده می دهد.
 • اعمال تغییرات: برنامه های اقدام خود را عملی کنید. این ممکن است شامل اجرای ابتکارات جدید، اصلاح سیاست های موجود، یا معرفی برنامه های آموزشی جدید باشد. در صورت امکان، کارکنان را در فرآیند پیاده سازی مشارکت دهید تا میزان خرید آنها افزایش یابد.
 • نظارت و ارزیابی: تغییرات چقدر خوب اجرا شده است؟ نظارت بر تأثیر و اثربخشی این اقدامات بسیار مهم است. این ممکن است شامل بررسی‌های بعدی، بررسی‌های منظم یا مکانیسم‌های بازخورد دیگر باشد.
 • بهبود مستمر: از بازخورد هر نظرسنجی به عنوان یک فرصت یادگیری و سکوی پرشی برای پیشرفت های مداوم در محل کار خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید، رضایت کارکنان یک معیار پویا است که باید به طور منظم نظارت شود.

 

بهترین نرم افزار برای اجرای ارزیابی رضایت کارکنان و تعلق سازمانی آنها

برای تسریع و معتبر کردن نتایج نظرسنجی، شما می توانید از نرم افزار ارزیابی تعلق سازمانی کارکنان که توسط توسعه منابع انسانی هفت سنگ به بازار ارائه شده است استفاده کنید.

در این نرم افزار امکان استفاده از شایستگی های مختلف طبق معیارها و سوالات معتبر طبق استاندادهای جهانی وجود دارد. همچنین می توانید از طریق تعیین دسترسی ، میزان دسترسی مدیران و… را مشخص کنید.

همچنین پاسخگویی به سوالات، طبق طیف لیکرت و هم بصورت تشریحی امکان پذیر است که این ویژگی به تحلیل بهتر و دقیق تر سوالات کمک خواهد کرد.

 

روی تعلق سازمانی و رضایت کارکنان سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری روی رضایت کارکنان فقط یک تجارت خوب نیست. در چشم‌انداز رقابتی امروز، این یک ضرورت استراتژیک است. به عنوان یک متخصص منابع انسانی، داده‌هایی که از طریق نظرسنجی‌های رضایت کارکنان به آنها دسترسی پیدا می‌کنید و آن‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کنید، بینش ارزشمندی را در مورد آنچه در شرکت به خوبی کار می‌کند و زمینه‌هایی که ممکن است نیاز به بهبود داشته باشند، ارائه می‌دهد. به یاد داشته باشید، همانطور که در سراسر این راهنما تاکید کرده‌ایم، کارکنان شاد به فرهنگ شرکتی پر رونق کمک می‌کنند و در پیشبرد موفقیت یک سازمان حیاتی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *